Technologia wykonania placów zabaw

Elementy metalowe
wykonane są z wysokiej jakości stali, która jest wczesniej śrutowana, odtłuszczana i galwanizowana.   Finalne zabezpieczenie opiera się na przemysłowej technologii Interpon PZ660 SYSTEM firmy AKZO Nobel. Każdy z metalowych elementów powlekany jest warstwą podkładową na bazie cynku, a następnie wytrzymałym płaszczem poliestrowym. Warstwy ochronne utwardzane są w procesie obróbki termicznej. Technologia ta gwarantuje maksymalną ochronę antykorozyjną, a powstała warstwa zewnętrza jest bardzo odporna na promienie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, zachowując przy tym gładkość i pierwotny kolor.
 
Systemy mocowań
Poszczególne elementy przymocowane są do słupków nośnych za pomocą specjalnych stalowych obejm. Pomiędzy obejmą a słupkiem zakładany jest gumowy pierścień zapobiegający uszkodzeniu powierzchni antykorozyjnej, wzmacniając jdnocześnie mocowanie. Wszystkie połączenia śrubowe  są tak zaprojektowane, aby żaden z metalowych elementów nie stwarzał zagrożenia dla bawiących się dzieci. Śruby imbusowe wykonane są ze stali nierdzewnej, a ich okrągłe główki wykluczają ryzyko skaleczeń. Modułowa budowa zestawów zabawowych YOCCO umożliwia rozbudowę istniejących już konstrukcji o kolejne elementy.
 
Podesty i schodki
wykonane są ze stali walcowanej na zimno, co zapewnia dużą wytrzymałość konstrukcji.     Powierzchnie użytkowe schodków i podestów są perforowane, a całość powlekana jest gumową warstwą zabezpieczającą. Ma to ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa bawiących się dzieci eliminując możliwość poślizgnięcia. Perforacja znakomicie usprawnia odpływ wody, a zastosowanie podstopnic w konstrukcji schodków gwarantuje, że żadna z nóżek, czy innych części ciała dziecka  nie zostanie uwięziona między stopniami.
 
Przeplotnie
zbudowane są  ze specjalnych lin używanych w przemyśle okrętowym. Rdzeń ze stali chromowanej wraz z nylonowym oplotem tworzy linę o średnicy 16mm, która jest jednocześnie niezwykle wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne jak i bardzo bezpieczna dla dzieci. Nie ma możliwości, aby którakolwiek z żył stalowego rdzenia liny postrzępiła się i stwarzała ryzyko dla dzieci. Łączniki lin są okrągłe i pozbawione ostrych krawędzi, a ich konstrukcja umożliwia ukrycie śrub mocujących.
 
Zjeżdżalnie, daszki i panele boczne
produkowane są z najwyższej jakości tworzywa LLDPE metodą rotacyjnego formowania.     Technologia ta zapewnia jednolitą strukturę wyrobu, co wpływa na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowane tworzywo, nie odbarwia się pod wpływem promieni UV i jest w pełni bezpieczne dla zdrowia dzieci oraz środowiska naturalnego. Urządzenia zabawowe długo wyglądają  jak nowe, są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają malowania. Średnica zjeżdżalni tubowych wynosi 76cm.
 
Elementy nośne i metody posadowienia
Stalowe słupki nośne zestawów zabawowych mają średnicę 114mm a grubość ich ścianki wynosi 2,5mm. Słupki mogą być bezpośrednio przykręcane do wylewki betonowej, która musi być następnie pokryta syntetyczną nawierzchnią bezpieczną. Można również instalować słupki nośne bezpośrednio w ziemi umieszczając je w odpowiednio przygotowanych betonowych fundamentach (więcej w zakładce "Transport i Montaż"). W przypadku konstrukcji drewnianych, słupki nośne montowane są do specjalnych stalowych kotw, które są fundamentowane. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania słupki stoją ponad gruntem co zabezpiecza je przed butwieniem.
 
Krawędzie i szczeliny
Wszystkie krawędzie są zaokrąglone i bezpieczne dla bawiących się dzieci. Urządzenia są tak zaprojektowane, aby nie miały żadnych szczelin i otworów o wielkościach zakazanych w normie PN-EN 1176-1 czyli od 8 do 25 mm i od 89 do 230 mm. Rozwiązanie to zapobiega zaklinowaniu się paluszków, rączek czy innych części ciała dziecka.